TIMEDU_logo_podstawowe_RGB__

Zapraszam,
prof. dr hab. n. med.
Mirosław
Wielgoś

O MNIE

Absolwent II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Doktorat – 1997, stopień doktora habilitowanego – 2004; tytuł profesora – 2009. Rektor WUM w kadencji 2016-2020, Dziekan I Wydziału Lekarskiego WUM w latach 2008-2016. Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz perinatologii, Kierownik I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM (2010-2022, Konsultant Krajowy w dziedzinie perinatologii od roku 2013, Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (obecna nazwa Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników) w kadencji 2015-2018, Prezes Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM Sp. z o.o. w latach 2013-2016. Regional Director of Ian Donald School for Eastern Europe, Vice-Prezydent Światowego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej (World Association of Perinatal Medicine, 2017-2019), Sekretarz Generalny Europejskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej (European Association of Perinatal Medicine, od roku 2018), Członek Zarządu International Society of The Fetus as a Patient oraz International Academy of Perinatal Medicine. W roku 2012 – Visiting Professor w Weill Cornell University w Nowym Jorku. Od 2015 roku Członek Honorowy The Polish-American Medical Society. Od roku 2018 – członek Rady Naukowej The Kościuszko Foundation Poland.
Upowszechnił nowoczesną diagnostykę i terapię choroby hemolitycznej w Polsce, wprowadził na Mazowszu metodę laserowej obliteracji wewnątrz łożyskowych anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (TTTS), do praktyki klinicznej w Polsce wprowadził wewnątrzmaciczny zabieg FETO u płodów z wrodzoną przepukliną przeponową, a także fetoskopową operację rozszczepu kręgosłupa u płodów. Inicjator powołania „Koalicji na rzecz Bezpiecznego Porodu”, współautor zarówno programu specjalizacji z zakresu perinatologii, jak również standardów postępowania w wybranych patologiach ciąży, a także licznych rekomendacji postępowania w zakresie położnictwa i ginekologii.
Posiada bogate doświadczenie zarządcze, związane z kierowaniem szpitalem klinicznym (UCZKiN), jak również publiczną uczelnią wyższą (WUM).
Jest uznanym w kraju i na świecie naukowcem i klinicystą – posiada bogaty dorobek naukowy, obejmujący ponad 350 recenzowanych prac opublikowanych w indeksowanych czasopismach z listy filadelfidejskiej, Jest też autorem 37 monografii/podręczników/rozdziałów książkowych.
W roku 2018 został uznany za najbardziej wpływową osobę w polskiej medycynie (Puls Medycyny, Lista 100).

MOJE KURSY

Lista Szkoleń prowadzonych przez Mirosława Wielgosia
Nazwa Szkolenia ▼ Punkty PTGiP Punkty OIL Długość Cena
Diagnostyka prenatalna cz. 2 - wybrane wady płodu 30 6 5,5h 990 zł Przejdź do szkolenia
Diagnostyka prenatalna 30 8 8h 990 zł Przejdź do szkolenia

PUBLIKACJE

Lista Szkoleń prowadzonych przez Mirosława Wielgosia
Tytuł ▼ Forma Cena
Diagnostyka prenatalna w praktyce Książka 159 zł Zobacz
Przypadki kliniczne w perinatologii eBook 89 zł Zobacz
Maturity-Onset Diabetes of the Young (MODY) in Pregnancy: A Review Publikacja 0 zł Zobacz
Transabdominal and transvaginal ultrasound assessment of cervical length — can transvaginal approach be avoided? Publikacja 0 zł Zobacz
Wrodzona przepuklina przeponowa- Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś Podcast 0 zł Zobacz
Nowe oblicze diagnostyki prenatalnej- prof. Cuckle, prof. Borowski, prof. Wielgoś, prof.Kwiatkowski Podcast 0 zł Zobacz
Co musisz wiedzieć o konflikcie serologicznym? Gdzie szukać bezpłatnej pomocy? Podcast 0 zł Zobacz
Klucz do interpretacji wyników badań podczas ciąży- dr n. med. Wojciech Cnota Podcast 0 zł Zobacz

Zaloguj się

Miło, że z nami byłaś/eś